کتترها/Catheters

در پزشکی ، کاتتر یک لوله نازک ساخته شده از مواد با درجه پزشکی است که طیف وسیعی از عملکردها را ارائه می دهد. کاتتر دستگاه های پزشکی است که می تواند برای درمان بیماری ها یا انجام یک عمل جراحی در بدن قرار داده شود. با اصلاح مواد یا تنظیم نحوه تولید کاتترها ، می توان کاتترها را برای کاربردهای قلبی عروقی ، اورولوژی ، دستگاه گوارش ، عروق مغز و اعصاب و چشم تنظیم کرد.


کاتترها را می توان در حفره بدن ، مجرا یا رگ قرار داد. از لحاظ عملکردی ، امکان تخلیه ، تجویز مایعات یا گازها ، دسترسی به وسایل جراحی را فراهم می کنند و بسته به نوع کاتتر نیز کارهای مختلف دیگری را انجام می دهند. روند قرار دادن کاتتر "کاتتریزاسیون" است. در بیشتر موارد استفاده ، کاتتر یک لوله نازک و قابل انعطاف است (کاتتر "نرم") اگرچه کاتترها بسته به نوع کاربرد در سطوح مختلف سختی در دسترس هستند. یک کاتتر باقی مانده در داخل بدن ، به طور موقت یا دائمی ، ممکن است به عنوان "کاتتر ساکن" شناخته شود (به عنوان مثال ، کاتتر مرکزی که در محیط قرار دارد). 


مقایسه کالا (0)


درناژ-کتتر

درناژ-کتتر

تعریف کلی :به این کتترها اصطلاحا ، کتتر وان استپ یا سینگل شات نیز گفته میشه . اینترونشن رادیولوژیستها از این کتتر برای تخلیه آب ری..

0 تومان

ست نفرستومی(دو مرحله ای)

ست نفرستومی(دو مرحله ای)

نحوه جایگذاری کتتر تواستپ یا دو مرحله ای: این کتتر در دومرحله وارد کلیه میشود . در ابتدا از طریق  سوزن شیبا ، گاید وایر 0.035 اینچ ..

0 تومان

ست-نفرستومی

ست-نفرستومی

یکی از تکنیکهای کتتر گذاری ، تکنیک سلدینگر (SELGINGER) یا  PCNL  است  که در این روش کتتر  وارد لگنچه کلیه شده تا ادرار جمع شده تخل..

0 تومان

کتتر یوترین منیپولیتور

کتتر یوترین منیپولیتور

از کتتر تزریق رحمی برای جراحی لاپاروسکوپی  لوله های مسدود رحمی   ، لاپاروسکوپی تشخیصی ، آزمایش های باروری و جراحی سالپینگوپلاسی که در آ..

0 تومان

کتتر-تزریق-رحمی

کتتر-تزریق-رحمی

کتتر تزریق رحمی ،کتتر بسیار پرکاربرد و کم تر دیده شده در بخش زنان ، زایمان و تصویر برداری های زنان است . از این کتتر برای هیستروسونوگرافی ، هیدروتیوبی..

0 تومان

کتتر-سالپینگوگرافی

کتتر-سالپینگوگرافی

کتتر HSG ، کتتر  اچ اس جی یا هیستروسالپینگوگرافی   برای ارزیابی علل خونریزی غیرطبیعی، اختلالات قاعدگی، سقط مکرر و ناباروری غیرقابل..

0 تومان

کتتر-سونوهیستروگرافی

کتتر-سونوهیستروگرافی

 کتتر سونوهیستروگرافی یا کتتر  بلوتا به تجزیه و تحلیل آسیب شناسی رحم کمک می کند. یک روکش با سرپوش منشوری شکل احتمال لیک یا بیرون آمدن مایع س..

0 تومان

کتتر-ورد

کتتر-ورد

از کتتر ورد یا بارتولین برای درمان و تخلیه کیست و یا آبسه بارتولین در ناحیه تناسلی بانوان استفاده می شود .بدون ریسک جراحی و بصورت سرپایی این کار انجام..

0 تومان

نمايش 1 تا 8 از 8 (1 صفحه)