کتترهای-تصویربرداری

در پزشکی کتتر یک لوله نازک، ساخته شده از مواد با درجه ( گرید ) پزشکی است  و  طیف گسترده ای دارد . کتتر ها  می توانند در بدن برای درمان بیماری ها ، انجام یک عمل جراحی ، تزریق دارو و تخلیه (درناژ) کیستها  استفاده  شوند. با تغيير مواد يا تنظيم نحوه ساخت کتترها، کتترها را مي توان براي استفاده از دستگاه هاي قلبي ، عروقي، اورولوژي، زنان ،زایمان و نازایی، دستگاه گوارش، عصبي و چشمي  استفاده کرد .

کتتر کاربرد وسیعی در علم پزشکی دارد. از  تخلیه ادرار گرفته تا عمل های پیچیده قلب،عروق و مغز و .. همیشه یک پای ماجرا کتترها هستند . آنها می توانند به درمان یک بیمار کمک کنند و یا به بهتر دیده شدن وضعیت رحم و تخمدان های یک بیمار دیگر. تنوع کتترها بقدری زیاد است که گاهی پزشکان دست به خلاقیت می زنند و مثلا از سوند فولی که برای تخلیه ادرار است بعنوان یک کتتر سالپینگوگرافی استفاده می کنند و معمولا هم این خلاقیت جواب میدهد و مثالهایی از این دست ... خلاصه از میان صدها گونه کتتر ، کتترهای ما بیشتر در بخش های زنان،زایمان و نازایی ، اورولوژی و اینترونشن رادیولوژی  استفاده می شوند . این کتترها برای سونوهیستروگرافی ،سالپینگوگرافی،هیستروسکوپی ، کلیه ، ریه و ... هستند که بصورت کاملا ساده نحوه عملکرد و وظیفه آنها خواهیم پرداخت .


لطفا ویدئوی مربوط به کتترها را ببینید .


مقایسه کالا (0)


درناژ-کتتر( یک مرحله ای)

درناژ-کتتر( یک مرحله ای)

تعریف کلی :به این کتترها اصطلاحا ، کتتر وان استپ یا سینگل شات نیز گفته میشه . اینترونشن رادیولوژیستها از این کتتر برای تخلیه آب ری..

0 تومان

ست نفرستومی(دو مرحله ای)

ست نفرستومی(دو مرحله ای)

نحوه استفاده از کتتر :این کتتر در دومرحله وارد کلیه میشود . در ابتدا از طریق  سوزن شیبا ، گاید وایر 0.035 اینچ  وارد بدن میشود و سپس کت..

0 تومان

ست-نفرستومی

ست-نفرستومی

یکی از تکنیکهای کتتر گذاری ، تکنیک سلدینگر (SELGINGER) یا  PCNL  است  که در این روش کتتر  وارد لگنچه کلیه شده تا ادرار جمع شده تخل..

0 تومان

کتتر یوترین منیپولیتور

کتتر یوترین منیپولیتور

از کتتر تزریق رحمی برای جراحی لاپاروسکوپی  لوله های مسدود رحمی   ، لاپاروسکوپی تشخیصی ، آزمایش های باروری و جراحی سالپینگوپلاسی که در آ..

0 تومان

کتتر-تزریق-رحمی

کتتر-تزریق-رحمی

کتتر تزریق رحمی ،کتتر بسیار پرکاربرد و کم تر دیده شده در بخش زنان ، زایمان و تصویر برداری های زنان است . از این کتتر برای هیستروسونوگرافی ، هیدروتیوبی..

0 تومان

کتتر-سالپینگوگرافی

کتتر-سالپینگوگرافی

کتتر HSG ، کتتر  اچ اس جی یا هیستروسالپینگوگرافی   برای ارزیابی علل خونریزی غیرطبیعی، اختلالات قاعدگی، سقط مکرر و ناباروری غیرقابل..

0 تومان

کتتر-سونوهیستروگرافی

کتتر-سونوهیستروگرافی

 کتتر سونوهیستروگرافی یا کتتر  بلوتا به تجزیه و تحلیل آسیب شناسی رحم کمک می کند. یک روکش با سرپوش منشوری شکل احتمال لیک یا بیرون آمدن مایع س..

0 تومان

نمايش 1 تا 7 از 7 (1 صفحه)