کتترهای-تصویربرداری

در پزشکی کتتر یک لوله نازک، ساخته شده از مواد با درجه ( گرید ) پزشکی است  و  طیف گسترده ای دارد . کتتر ها  می توانند در بدن برای درمان بیماری ها ، انجام یک عمل جراحی ، تزریق دارو و تخلیه (درناژ) کیستها  استفاده  شوند. با تغيير مواد يا تنظيم نحوه ساخت کتترها، کتترها را مي توان براي استفاده از دستگاه هاي قلبي ، عروقي، اورولوژي، زنان ،زایمان و نازایی، دستگاه گوارش، عصبي و چشمي  استفاده کرد .

کتتر کاربرد وسیعی در علم پزشکی دارد. از  تخلیه ادرار گرفته تا عمل های پیچیده قلب،عروق و مغز و .. همیشه یک پای ماجرا کتترها هستند . آنها می توانند به درمان یک بیمار کمک کنند و یا به بهتر دیده شدن وضعیت رحم و تخمدان های یک بیمار دیگر. تنوع کتترها بقدری زیاد است که گاهی پزشکان دست به خلاقیت می زنند و مثلا از سوند فولی که برای تخلیه ادرار است بعنوان یک کتتر سالپینگوگرافی استفاده می کنند و معمولا هم این خلاقیت جواب میدهد و مثالهایی از این دست ... خلاصه از میان صدها گونه کتتر ، کتترهای ما بیشتر در بخش های زنان،زایمان و نازایی ، اورولوژی و اینترونشن رادیولوژی  استفاده می شوند . این کتترها برای سونوهیستروگرافی ،سالپینگوگرافی،هیستروسکوپی ، کلیه ، ریه و ... هستند که بصورت کاملا ساده نحوه عملکرد و وظیفه آنها خواهیم پرداخت .


لطفا ویدئوی مربوط به کتترها را ببینید .


مقایسه کالا (0)


درناژ-کتتر( یک مرحله ای)

درناژ-کتتر( یک مرحله ای)

تعریف کلی :به این کتترها اصطلاحا ، کتتر وان استپ یا سینگل شات نیز گفته میشه . اینترونشن رادیولوژیستها از این کتتر برای تخلیه آب ری..

111 تومان

ست نفرستومی(دو مرحله ای)

ست نفرستومی(دو مرحله ای)

نحوه استفاده از کتتر :این کتتر در دومرحله وارد کلیه میشود . در ابتدا از طریق  سوزن شیبا ، گاید وایر 0.035 اینچ  وارد بدن میشود و سپس کت..

112 تومان

ست-نفرستومی

ست-نفرستومی

یکی از تکنیکهای کتتر گذاری ، تکنیک سلدینگر (SELGINGER) یا  PCNL  است  که در این روش کتتر  وارد لگنچه کلیه شده تا ادرار جمع شده تخل..

111 تومان

کتتر یوترین منیپولیتور

کتتر یوترین منیپولیتور

از کتتر تزریق رحمی برای جراحی لاپاروسکوپی  لوله های مسدود رحمی   ، لاپاروسکوپی تشخیصی ، آزمایش های باروری و جراحی سالپینگوپلاسی که در آ..

1,111 تومان

کتتر-تزریق-رحمی

کتتر-تزریق-رحمی

کتتر تزریق رحمی ،کتتر بسیار پرکاربرد و کم تر دیده شده در بخش زنان ، زایمان و تصویر برداری های زنان است . از این کتتر برای هیستروسونوگرافی ، هیدروتیوبی..

1,111 تومان

کتتر-سالپینگوگرافی

کتتر-سالپینگوگرافی

کتتر HSG ، کتتر  اچ اس جی یا هیستروسالپینگوگرافی   برای ارزیابی علل خونریزی غیرطبیعی، اختلالات قاعدگی، سقط مکرر و ناباروری غیرقابل..

1,111 تومان

کتتر-سونوهیستروگرافی

کتتر-سونوهیستروگرافی

 کتتر سونوهیستروگرافی یا کتتر  بلوتا به تجزیه و تحلیل آسیب شناسی رحم کمک می کند. یک روکش با سرپوش منشوری شکل احتمال لیک یا بیرون آمدن مایع س..

1,111 تومان

نمايش 1 تا 7 از 7 (1 صفحه)