بیوپسی/Biopsy

بیوپسی یک آزمایش پزشکی است که معمولاً توسط جراح ، رادیولوژیست مداخله ای یا یک قلب شناس مداخله ای انجام می شود. این فرآیند شامل استخراج سلولها یا بافتهای نمونه برای معاینه برای تعیین وجود یا میزان بیماری است. بافت به طور کلی توسط میکروسکوپ توسط آسیب شناس بررسی می شود. همچنین ممکن است از نظر شیمیایی تجزیه و تحلیل شود. وقتی کل توده یا ناحیه مشکوک برداشته شود ، این روش بیوپسی خارج از بدن نامیده می شود. نمونه برداری از برش یا بیوپسی هسته ای بخشی از بافت غیرطبیعی را نمونه برداری می کند بدون اینکه بخواهد کل ضایعه یا تومور را از بین ببرد. هنگامی که نمونه ای از بافت یا مایع با سوزن به گونه ای برداشته می شود که سلول ها بدون حفظ ساختار بافت شناسی سلول های بافتی برداشته شوند ، به این روش بیوپسی آسپیراسیون سوزنی می گویند.نمونه برداری معمولاً برای بینش در مورد بیماری های احتمالی سرطانی یا التهابی انجام می شود.


مقایسه کالا (0)


سوزن-بیوپسی-آسپیریشن

سوزن-بیوپسی-آسپیریشن

سوزن بیوپسی آسپیریشن یا آسپیراسیون برای نمونه گیری از مایع مغز استخوان در اطفال و نوزادان استفاده میشود. گاهی از سوزن آسپیراسیون برای تزریق دارو نیز ا..

0 تومان

سوزن-بیوپسی-اتوماتیک

سوزن-بیوپسی-اتوماتیک

سوزن بیوپسی اتوماتیک ،  وسیله ای یکبار مصرف برای نمونه برداری از انواع بافت نرم  است.از این نوع سوزنها برای بیوپسی کبد ، بیوپسی کلیه ، ..

0 تومان

سوزن-بیوپسی-مغز-استخوان

سوزن-بیوپسی-مغز-استخوان

سوزن بیوپسی (نمونه برداری) جمشیدی ،مغزاستخوان و یا بن مارو چیست ؟ سوزنی است برای نمونه برداری از قسمت اسفنجی مغز استخوان. که شکل ظاهری آن شبیه حرف&nbs..

0 تومان

سوزن-بیوپسی-نیمه-اتوماتیک

سوزن-بیوپسی-نیمه-اتوماتیک

سوزن بیوپسی نیمه اتوماتیک با کواکسیال وسیله ای بسیار کاربردی برای نمونه برداری از انواع بافت نرم تحت گاید سونوگرافی-سی تی اسکن  و غیره است . این ..

0 تومان

سوزن-شیبا

سوزن-شیبا

سوزن شیبا  بسیار پرمصرف و کاربردی است . از این نوع سوزن برای تزریق دارو، تخلیه  انواع کیست ، عبور انواع گاید وایر و بسیاری کاربردهای دیگر&nb..

0 تومان

گان-بیوپسی

گان-بیوپسی

گان بیوپسی یا تفنگ نمونه برداری   اساسا اتوماتیک است  . گان بیوپسی وسیله ای  بسیار مناسب برای نمونه برداری از انواع بافت نرم  ..

0 تومان

سوزن-بیوپسی-گان

سوزن-بیوپسی-گان

سوزن بیوپسی گان برای نمونه برداری از انواع بافت نرم مثل نمونه کبد -کلیه - ریه - پستان - پروستات - ماهیچه ها - تیروئید و ....این سوزن در گروه سوزنهای ا..

0 تومان

سوزن-مغز-استخوان

سوزن-مغز-استخوان

چرا از سوزن مغز استخوان استفاده میشود؟نمونه  مغزاستخوان و مایع مغز استخوان به تشخیص ، بررسی وضعیت روند بیماری بیمار مرحله یا میزان پیشرفت بیماری ..

0 تومان

نمايش 1 تا 8 از 8 (1 صفحه)