سوزن بیوپسی (نمونه برداری) جمشیدی ،مغزاستخوان و یا بن مارو چیست ؟ سوزنی است برای نمونه برداری از قسمت اسفنجی مغز استخوان. که شکل ظاهری آن شبیه حرف  T  انگلیسی است.در بسته بندی یک عددی داخل کاغذ وی پک استریل شده در اختیار مصرف کننده قرار میگیرد.

چرا از سوزن بیوپسی مغز استخوان استفاده میشود؟ نمونه  مغزاستخوان و مایع مغز استخوان به تشخیص ، بررسی وضعیت روند بیماری بیمار مرحله یا میزان پیشرفت بیماری ، تب ،بررسی سطح سوخت و ساز بدن،  وضعیت سلولهای خونی کمک میکند.نتایجی مانند کم خونی، سرطان خون و یا مغزاستخون ( لوسمی، لنفوم،میلوما) ،هموکروماتوز(اختلال ژنتیکی تجمع بیش از حد آهن) شرایط سلولهای خونی ( لوکوپنی،لکوکسیتوز،ترمبوسیتوپنی،ترمبوسیتوز) و یا سرطانهایی که از جاهای دیگر بدن منتشر شده اند مانند سرطان پستان و ...

این نوع سوزن جمشیدی یا مغزاستخوان فاقد سوزن کپچر یا کانولا است ، طبیعتا قیمت ارزانتری نسبت به سوزن با کپچر دارد و همچنین برای نمونه برداری با این سوزنها ، پزشک معمولا یک یا دوبار اقدام به نمونه برداری میکند و همچنین در صورت نیاز به مایع مغزاسخوان با پیچاندن یک سرنگ به دهانه سوزن امکان گرفتن مایع مغز استخوان نیز برای پزشک فراهم خواهد شد .

در گذشته نه چندان دور پزشکان از سوزنهای استیل چندبار مصرف استفاده میکردند بدلیل قطر بسیار باریک داخل سوزن بیوپسی استیل ، استریل و شستشوی سوزنها بسیار دشوار است .با حمایت سازمانهای بیمه ( تامین اجتماعی و بیمه سلامت ) کلیه انواع سوزنهای بیوپسی در گروه حمایتی و در ردیف کمک هزینه تجهیزات پزشکی قرار گرفت و اکنون بیمه ها بخش اعظم هزینه سوزنهای یکبار مصرف را پرداخت مینمایند. این کمک هزینه باعث شده پزشکان  برای استفاده از سوزنهای یکبار مصرف رغبت بیشتری نشان دهند.از سوزن های بیوپسی کمپانی آلمانی ولگو نیز دیدن بفرمایید لطفا روی لینک زیر کلیک نمایید.

http://interv.ir/%D8%B3%D9%88%D8%B2%D9%86-%D8%A8%DB%8C%D9%88%D9%BE%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9/%D8%B3%D9%88%D8%B2%D9%86-%D8%AC%D9%85%D8%B4%DB%8C%D8%AF%DB%8C


این کالا با قیمت مصوب اداره کل تجهیزات پزشکی توزیع میشود .
ما را در اینستاگرام  دنبال کنید :

https://www.instagram.com/payamtebhayat/

 ما را در تلگرام دنبال کنید :

@payamtebhayat

برای اطلاع از قیمت کالا با تلفنهای شرکت تماس بگیرید . ممنون !

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

سوزن-بیوپسی-مغز-استخوان

  • تولیدکننده: GTA MEDICAL PRODUCTS
  • مدل کالا: Bone-Marrow-Biopsy-Needle
  • موجودی: در انبار
  • 0 تومان


کالاهای مرتبط

سوزن-بیوپسی-آسپیریشن

سوزن-بیوپسی-آسپیریشن

سوزن بیوپسی آسپیریشن یا آسپیراسیون برای نمونه گیری از مایع مغز استخوان در اطفال و نوزادان استفاده میشود. گاهی از سوزن آسپیراسیون برای تزریق دارو نیز ا..

0 تومان

سوزن-بیوپسی-مغز-استخوان

سوزن-بیوپسی-مغز-استخوان

سوزن بیوپسی (نمونه برداری) جمشیدی ،مغزاستخوان و یا بن مارو چیست ؟ سوزنی است برای نمونه برداری از قسمت اسفنجی مغز استخوان. که شکل ظاهری آن شبیه حرف&nbs..

0 تومان

برچسب ها: سوزن-بن-مارو